Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis dla profesora Grzegorza Przebindy

Profesor Grzegorz Przebinda został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.

Dekoracja, w obecności wiceministra Nauki i Szkolnictwa wyższego, miała miejsce 2 października 2018 roku podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w PWSZ w Krośnie, gdzie Grzegorz Przebinda pełni funkcję rektora uczelni.

Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego na mocy ustawy z 17 czerwca 2005 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz o zmianie ustawy o systemie oświaty (Dz. U. Nr 131, poz. 1091) przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

fot. Jacek Wnuk